Matematický orienťák aneb jak jsme se v Hradci neztratili

V pondělí 12.10.2015 se na na Gymnáziu J.K.Tyla sešlo 30 dvoučlenných družstev ze základních škol z Hradeckého kraje a po prezentaci se všichni přesunuli přes řeku do Jiráskových sadů, kde probíhala soutěž. Kluci a holky běhali po parku se třiceti stanovišti, vyzvedávali si zadání matematických úloh, výsledky si nechávali schválit v altánu uprostřed parku. Vyhrála dvojice, která během hodiny a půl zvládla vyřešit nejvíc úloh správně. První byli naši Dominik a Lukáš Killarovi, druhá dvojice Ondra Maňhal a Michal Uiberlay skončila sedmá. Během čekání na vyhlášení výsledků proběhla ještě doplňková soutěž škol – šest zadaných úloh nejrychleji zvládli naši kluci. V slunečném, ale výrazně větrném a chladném počasí (teplota těsně nad nulou) se prostě trutnováci neztratili.