GEEK Děvín 2015

Tak jako každé září, i na začátku aktuálního školního roku proběhla geologický, ekologický a environmentální kurz (GEEK) ve východních Krkonoších a hlavně na školní chatě Děvín. Všechny tři první ročníky (5.X, 1.A a 1.B) za svědomitého vyplňování pracovních listů a naslouchání informacím od Jiřího Svobody či Jana Rejla prošli trasu z Pece pod Sněžkou, vystoupali Obřím dolem do Slezského sedla a přes Úpské rašeliniště, Luční boudu a Výrovku přešli hřeben a po svazích Studniční hory se dostali až k Děvínu. Terén při sestupu byl mírně odlišný od předchozích let - vzhledem k lavině, která v únoru sjela ze svahu Studniční hory pouhých pár desítek metrů od Děvína a zarazila se až v protějším svahu.

Na Děvíně proběhla ve večerních hodinách soutěž na zopakování znalostí získaných v terénu - tedy o geologii, ekologii, přírodě a její ochraně, ale i obyvatelích východních Krkonoš. V následujícím dopoledni celotřídní hra na téma řešení silničního obchvatu města s hraním rolí a s vášnivými diskusemi. Pochopitelně, že stranou nezůstaly ani obvyklé děvínské atraktivity, tedy vynesení dřeva od Arniky (i když ho tam ještě hodně zbylo...), úklid chaty a vaření na kamnech a spaní s dalšími deseti lidmi na jednom pokoji. Počasí všem třídám spíše přálo -  pouze 5.X strávila odpoledne prvního dne v mlze a večer u kamen, ale troubící jeleni a ranní inverze zase vše napravily.

Fotografie zde

Mgr. Jiří Svoboda

Ve školním roce 2023-2024 jsem třídním 4.X. Biologii učím ve třídách 1.X, 2.X, 3.X, 4.X a 5.X. Zeměpis vyučuji ve třídách 1.X, 3.X, 4.X, 6.X a ve čtvrtých ročnících volitelný zeměpis. Funguji jako koordinátor environmentální výchovy a jako předseda předmětové komise biologie, zeměpisu a chemie.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE BIOLOGIE