Odměňování úspěšných studentů Gymnázia Trutnov

Stalo se již dlouholetou tradicí, že v září nového školního roku jsou někteří studenti odměňováni za úspěšné výsledky ve znalostních i sportovních soutěžích, kterých dosáhli v předchozím školním roce.

Letos akce proběhla ve školní jídelně, kde pozvaní studenti obdrželi při příchodu také drobné občerstvení. V úvodu je pozdravil ředitel školy Mgr. Petr Skokan, který poděkoval za vynikající výsledky a vzornou reprezentaci školy. Další část jeho proslovu měla především motivační i inspirativní charakter a v závěru pak vyjádřil přání dalších úspěchů ve zvoleném oboru.

Na setkání jsou pozváni a odměňováni studenti, kteří v uplynulém školním roce dosáhli ve znalostních olympiádách alespoň 3. místa v okresním nebo krajském kole a ve sportovních soutěžích AŠSK družstev obsadili alespoň 3. místo v okresním kole (nižší gymnázium) nebo 3. místo v krajském kole (vyšší gymnázium). Dále jsou pozváni nejlepší studenti jednotlivých tříd. Mgr. Petr Skokan předal studentům hodnotné dárky, které byly zakoupeny z prostředků Nadačního fondu Gymnázia Trutnov.

Ve třídách nižšího gymnázia (prima až kvarta) bylo odměněno 49 studentů, z tohoto počtu 16 ve znalostních soutěžích a pět sportovních kolektivů.

Nejvýraznějšího úspěchu ve znalostních soutěžích dosáhli Jan Rus a David Holubec, kteří postoupili do celostátních kol:
Jan Rus – 3. X
1. místo v okresním kole dějepisné olympiády
1. místo v krajském kole dějepisné olympiády
Účast v celostátním kole
3. místo v okresním kole zeměpisné olympiády (kat. C)
David Holubec – 4. X
2. místo v okresním kole zeměpisné olympiády (kategorie C)
1. místo v krajském kole zeměpisné olympiády (kategorie C)
Účast v celostátním kole
2. místo v okresním kole olympiády z německého jazyka (kategorie II B)

Ze sportovních kolektivů se nejvíce prosadilo družstvo dívek v atletickém čtyřboji, když po vítězství v okresním kole obsadilo v krajském kole 5. místo (Karolína Černá, Eva Březinová, Aneta Brádlerová, Tereza Klempířová, Vendula Mračková).

Na vyšším gymnáziu (1. – 4. ročník, kvinta – oktáva) obdrželo dárky 61 studentů, 11 studentů za znalostní soutěže a požadovaných umístění dosáhlo 5 sportovních kolektivů.

Z oceněných studentů ve znalostních soutěžích uvádím opět dva, kteří dosáhli vynikajících výsledků:
Tomáš Jakubec – 4. A
2. místo v krajském kole fyzikální olympiády (kategorie A)
Účast v celostátním kole
1. místo v okresním kole SOČ (obor 12 – učební pomůcky)
2. místo v krajském kole SOČ (obor 12 – učební pomůcky)
Lukáš Červený – 5. Y
1. místo v krajském kole matematické olympiády (kategorie C)
1. místo v krajském kole fyzikální olympiády (kategorie D)
3. místo v krajském kole chemické olympiády (kategorie C)

Odměněni byli také reprezentanti pěti sportovních kolektivů, z nichž se čtyři probojovaly do celostátního kola:
Juniorský maraton - 20. místo, Corny středoškolský atletický pohár – 9. místo, volejbal – 6. místo a basketbal – 2. místo (Aneta Bachtíková, Pavlína Kábrtová, Daniela Nováčková, Tereza Patočková, Zuzana Šimková, Aneta Váchová, Dominika Vašáková, Adéla Vymazalová).

Nejlepší studenti jednotlivých tříd ve školním roce 2014/2015: Karolína Červená (1. X), Alexandr Vasilenko (2. X), Lucie Šimková (3. X), David Holubec (4. X), Františka Horáčková (5. X), Lukáš Červený (5. Y), Tomáš Týfa (6. X), Daniel Mihatsch (6. Y), Daniela Nováčková (7. X), Kateřina Kukrálová (7. Y), Filip Rolenec (8. X), Klára Dvořáková (8. Y), Jan Braun (1. A), Anna Rylichová (1. B), Alena Füllsacková (2. A), Magdalena Bélová (2. B), Jakub Škápík (3. A), Vojtěch Korbel (3. B), Tereza Kovalová (4. A), Tomáš Paška (4. B).

Z přiložených fotografií je zřejmá příjemná a srdečná atmosféra setkání studentů s vedením školy.

Karel Urban, zástupce ředitele školy

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy ve třídě: 3. X - chlapci

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE VEDENÍ