Pravda vítězí v Dračí uličce

Ve čtvrtek 11. 6. byla slavnostně zahájena studentská výstava, tématicky laděná k heslu "Pravda vítězí". Téma studentského salonu bylo záměrně zvoleno v souvislosti s významnými jubilei, které nás tento školní rok provází. Výstavní prostor obsadila díla bezmála dvaceti autorů v technice kresby, malby a prostorové tvorby.
   V rámci slavnostní vernisáže, obohacené programem, ve kterém nechybělo divadlo, tanec a hudební vystoupení, byly také vyhlášeny nejlepší práce letošní přehlídky mladých umělců.

Výsledky Studentského salonu 2015:

nižší gymnázium:   1.  Anna Holzbachová (4.X),   2.  Martina Skučková (4.X),   3.  Matěj Toman (4.X)
vyšší gymnázium:  1.  Martin Hrubý (6.Y),            2.  Filip Maňhal (3.B),            3.  Kateřina Jánová (5.Y)

Vítězům gratulujeme a všem vystavujícím děkujeme za jejich snahu, píli a zapálení, se kterým se nelehkého tématu zhostili.

Ucelenější obraz o průběhu vernisáže a podoby výstavy můžete získat prostřednictvím článku Trutnovinek (odkaz) nebo z videoreportáže Matěje Wagnera (5.X). Výstava potrvá do 11. 10.

Mgr. Jan Erben

Vyučuji: Kulturní výchova zaměřená výtvarně ve třídách 2. A, 2. B, 6. X