Barvy (v) noci

Se závěrem letošního školního roku se chýlí ke konci rovněž třetí sezona účinkování školního pěveckého sboru COLOURS of GTU. Mezi vydařená vystoupení, která proběhla v předvánoční době, se řadí i některé akce z letošního jara. Především se jednalo o účinkování na přehlídce gymnaziálních pěveckých sborů v Praze ve Valdštejnském paláci v půlce března a pak koncert v rámci celostátní akce Noc kostelů 29. května. Trutnovský sbor vystoupil v chrámu sv. Jakuba v Červeném Kostelci. I přes pozdní čas začátku koncertu ve 21:30 (na plakátech bylo vystoupení uvedeno jako "Barvy (v) noci“) byl kostel téměř zcela zaplněný posluchači, kteří každou skladbu odměnili vřelým potleskem. Kostelecké publikum bylo premiérovým vystoupením našich studentů v tomto městě mile překvapeno a vytvořilo příjemnou atmosféru, která napomohla k tomu, že zpěváci podali letošní nejlepší výkon.

V tomto čase již probíhá příprava na závěrečný koncert sboru COLOURS of GTU, který se odehraje v úterý 23. června v 18:00 přímo v budově gymnázia. Všichni jsou srdečně zváni.

Mgr. Vojtěch Kábrt, Ph.D.

Třídní 6.X, sbormistr školního pěveckého sboru

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ESTETICKÁ VÝCHOVA