Matěj Wagner zvítězil s Janem Nepomuckým

Matěj Wagner, student kvinty, zvítězil se svým videem v krajské soutěži "Světci ožívají", vyhlášené Galerií moderního umění a Katedrou výtvarné kultury v Hradci Králové. Cílem soutěže je zpopularizování svatých a přiblížení jejich životního příběhu mladé generaci.

Matěj ve svém videu představil barokní sousoší Jana Nepomuckého, které zdobí pěší zónu pod trutnovským náměstím. Odborná komise, složená z vysokoškolských pedagogů a zaměstnanců galerie, vyhodnotila práci o trutnovském světci jako nejzdařilejší. Matěj tak získal s prvenstvím i cenu pro celou třídu 5.X, obsahující interaktivní prohlídku uměleckých památek v centru krajského města, workshop na téma "Josef Gočár v Hradci Králové" a volné vstupné společně s výtvarnou dílnou v Galerii Vladimíra Preclíka.

K úspěchu Matějovi srdečně blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy v oblasti výtvarné tvorby a dějin umění.

Mgr. Jan Erben

Vyučuji: Kulturní výchova zaměřená výtvarně ve třídách 2. A, 2. B, 6. X