Skvělé vítězství v Juniorském maratonu

Trutnov – Běžecká reprezentace trutnovského gymnázia se podesáté zúčastnila semifinále Juniorského maratonu a posedmé za sebou zvítězila, když dosáhla času 2:32:52.

V Juniorském maratonu reprezentuje školu deset běžců (7 chlapců a 3 dívky), kteří absolvují vzdálenost 42 195 m štafetovým způsobem. Semifinále (krajské kolo) se tradičně běhá společně s Pardubickým krajem a letos se ho zúčastnilo 18 týmů. Vítězná družstva mají právo startovat ve finále Pražského maratonu, které se uskuteční v neděli 3. 5. 2015. Pražského finále jsme se v historii zúčastnili pouze čtyřikrát (1 x 4. místo, 1 x 5. místo a 2 x 6. místo).

Semifinále se letos konalo za slunečného počasí v Pardubicích se startem na nádvoří zámku, a přestože se vyhodnocují výsledky každého kraje zvlášť, běžci vnímají závod jako jeden. Oporami výběru Gymnázia Trutnov jsou především členové lyžařského oddílu OLFIN CAR VELLA Trutnov a vynikající Dominik Sádlo, loňský juniorský mistr Evropy v běhu do vrchu.

Po startu semifinálového závodu bylo jasné, že o vítězství budou bojovat pouze čtyři týmy: Sportovní gymnázium Pardubice, Gymnázium Letohrad, Lepařovo gymnázium Jičín a Gymnázium Trutnov. Na prvních úsecích se tato družstva držela v popředí a jenom pořadí, nebo odstupy se měnily. Na čtvrtém úseku však výborně zaběhl trutnovský Jan Hartman a definitivně usadil svůj tým v čele závodu. Přestože soupeři občas snížili náskok, nebo si měnili pořadí na dalších místech, nebylo v jejich silách podkrkonošský tým porazit. Když vybíhal na poslední úsek Dominik Sádlo, bylo již vítězství jisté a pouze se rozhodovalo o konečném čase a celkovém náskoku na ostatní školy.

Karel Urban, předseda ŠSK při Gymnáziu v Trutnově

Konečné pořadí: 1. Gymnázium Trutnov (HKR) 2:32:52, 2. Gymnázium Letohrad (PAR) 2:34:54, 3. Sportovní gymnázium Pardubice (PAR) 2:35:39, 4. Vojenská škola VSŠ a VOŠ MO v Moravské Třebové (PAR) 2:44:51, 5. Lepařovo gymnázium Jičín (HKR) 2:45:35, 6. Biskupské gymnázium Hradec Králové (HKR) 2:45:35, …

Trutnovské gymnázium reprezentovali (pořadí podle běžeckých úseků): Adam Gőtz, Matěj Červený, Tereza Jakoubková, Jan Hartman, Jana Adámková, Hynek Fátor, Tereza Beranová, Matyáš Dvorský, Vladimír Šlofar, Dominik Sádlo.

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy ve třídě: 3. X - chlapci

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA