David Holubec na celostátním kole zeměpisné olympiády

Naše škola zaznamenala mimořádný úspěch, když student kvarty DAVID HOLUBEC zvítězil v krajském kole zeměpisné olympiády a postoupil do celostátního kola do Prahy.

Republikové finále na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity začalo 13.4.2015 po poledni praktickými činnostmi v terénu v lokalitě Svatý Jan pod Skalou, kde soutěžící pracovali se speciálními přístroji (např. teodolit) a na netradičních místech (např. hřbitov).  Ústředním tématem letošního kola byla voda.

Večer proběhlo společenské setkání s bývalými úspěšnými řešiteli celostátního kola ZO, kteří se podělili o zážitky a zkušenosti z mezinárodních kol konaných v polském Krakově, japonském Kjótu a ruském Petrohradě.

Druhý den řešili studenti vědomostní test, test práce s atlasem a multimediální test. Některé otázky byly s ohledem na následné mezinárodní kolo zadány v angličtině!

Náš David Holubec si odnesl diplom úspěšného řešitele celostátního kola ZO a drobné upomínkové předměty. Mezinárodní kolo v této kategorii však bylo pro letošní rok zrušeno.

Děkujeme Davidovi za vzornou reprezentaci Gymnázia Trutnov a věříme, že se v záplavě soutěžících řešících zeměpisnou olympiádu neztratí ani příští rok a že bude ostatním studentům trutnovského gymnázia vzorem a inspirací.

Růžena Veselá

Mgr. Jiří Svoboda

Ve školním roce 2023-2024 jsem třídním 4.X. Biologii učím ve třídách 1.X, 2.X, 3.X, 4.X a 5.X. Zeměpis vyučuji ve třídách 1.X, 3.X, 4.X, 6.X a ve čtvrtých ročnících volitelný zeměpis. Funguji jako koordinátor environmentální výchovy a jako předseda předmětové komise biologie, zeměpisu a chemie.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ZEMĚPIS