Exkurze do Hradce Králové

V rámci projektu „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji“ jsme vyrazili na již třetí exkurzi, která nás zavedla právě do našeho krajského města. Studentům jsme nabídli rodinnou firmu PETROF s dlouholetou tradicí, která loni oslavila 150. výročí svého působení na trhu s hudebními nástroji. Zaujalo nás poutavé vyprávění paní Ivy Petrofové v muzeu o vývoji firmy od počátků do současnosti - historické skvosty klavírů, harmonií i nám neznámé pianoly – koncertní křídla řady Mistral, na které si zahrály obě Aničky – moderní automatické barové piáno, které preluduje samo a samozřejmě jsme shlédli celý výrobní proces nástrojů.

Architektonicky nádherná budova ČEZu s malou vodní elektrárnou Hučák na Labi nám nabídla informace o obnovitelných zdrojích energie, které člověk využívá. V interaktivní expozici si studenti vyzkoušeli fungování solární, mořské přílivové a větrné elektrárny. Zajímavá byla i prohlídka technologického zařízení s třemi Francisovými turbínami, které jsou původní z roku 1911 a dodnes plně funkční.

Mgr. Dana Skokanová

ve školním roce 2023/ 2024 vyučuji biologii, volitelnou biologii, biochemický seminář a pracuji jako výchovná poradkyně

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE BIOLOGIE