Ozdobte nám stromeček - 2.X v ZOO

Ve čtvrtek 11. prosince navštívila třída 2.X ZOO Dvůr Králové nad Labem. V rámci tradiční akce Ozdobte nám stromeček se i žáci naší školy přidali k dalším, převážně základním školám a přispěli k výzdobě vánoční ZOO. Fotografie z celého dopoledne, které bylo skutečně vánoční - mrzlo a chumelilo - naleznete zde. Koledu pod ozdobeným vánočním stromkem si můžete poslechnout zde. Zbývá jen poděkovat Marii Bittnerové a Janu Erbenovi, kteří společně s žáky 2.X opravdu povedené ozdoby vyrobili na hodinách výtvarné výchovy. A jak zimní dopoledne viděli samotní žáci, popsala Míša Radová.

Naše třída se ve čtvrtek 11.12. s panem učitelem Svobodou a s paní učitelkou Červenou vydala na výlet do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem. Jeli jsme tam díky akci „Ozdobte nám stromeček“. Ozdoby na stromeček musely být z přírodního materiálu a vyráběli jsme je v hodinách výtvarné výchovy. Stromeček s ozdobami se nám moc líbil a myslíme si, že byl nejkrásnější v celé ZOO. Přijeli jsme tam dřív, než otevřeli ZOO, ale i tak byla zábava. Moc nám nevyšlo počasí, byla zima, foukal vítr a sněžilo, ale aspoň jsme si užili koulování. Prošli jsme skoro celou ZOO, nejvíce se nám líbili lvi a lemuři. Lemuři byli tak zábavní, že jsme přemýšleli, zda si jednoho jako třída neadoptujeme. Také se nám líbily všechny pavilony. Nejlepší asi byla Jedovatá Afrika, kde jsme strávili hodně času pozorováním jedovatých hadů, ryb a pavouků. Dokonce tam měli jednoho pavouka volně vypuštěného, ale prý nebyl nebezpečný. Naštěstí jsme se s ním nepotkali. Někteří využili možnost, vyfotit se na památku ve fotokabince. Také jsme měli rozchod, většinu času jsme využili na chození po ostatních pavilonech a lezení v opičí dráze. Domů jsme se vrátili plní zážitků, moc jsme si to užili. Určitě bychom si takový výlet do zoo rádi zopakovali.

Jiří Svoboda

Mgr. Jiří Svoboda

Ve školním roce 2023-2024 jsem třídním 4.X. Biologii učím ve třídách 1.X, 2.X, 3.X, 4.X a 5.X. Zeměpis vyučuji ve třídách 1.X, 3.X, 4.X, 6.X a ve čtvrtých ročnících volitelný zeměpis. Funguji jako koordinátor environmentální výchovy a jako předseda předmětové komise biologie, zeměpisu a chemie.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE BIOLOGIE