Basketbalové výběry v kraji skvěle

Ve středu 19. listopadu 2014 proběhlo v Jičíně krajské kolo středoškolských postupových soutěží v basketbalu (kategorie VI.B). Trutnovské gymnázium zde reprezentovala družstva dívek i chlapců, která si postup na krajské finále zajistila vítězstvím v kolech okresních, a nutno dodat, že výborně. Zatímco družstvo dívek do turnaje vstupovalo jako favorit, tým chlapců odjížděl s výrazně menšími ambicemi. A jak turnaj probíhal?

Dívčí výběr v obou zápasech (GTU - LG Jičín 43:30, GTU - GBN HK 55:17) potvrdil papírové předpoklady, turnaj bezpečně vyhrál, a postoupil do kvalifikace o účast na republikovém finále. Ta se hraje 19. prosince 2014 v Nymburce.

Chlapci vstoupili do turnaje porážkou s gymnazisty z Nové Paky (GTU - GNP 30:44). Z našeho přemožitele z úvodního utkání se nakonec vyklubal i celkový vítěz chlapecké kategorie. Trutnovský tým ale ve druhém utkání po vyrovnaném začátku nakonec celkem jistě přehrál výběr SPŠ Jičín (GTU - SPŠ Jičín 32:20) a v posledním, velmi dramatickém střetnutí i družstvo SPŠ, SOŠ a SOU Hradební HK (GTU - SPŠ, SOŠ a SOU HK 29:27). Chlapecký tým tak výborným druhým místem v krajském finále potvrdil parádní vystoupení trutnovských basketbalových výběrů na krajském finále.

Školu skvěle reprezentovali:

Dívky:

A. Bachtíková, P. Kábrtová, D. Nováčková, T. Patočková, A. Rylichová, Z. Šimková, A. Váchová, K. Valentová, A. Vymazalová

Chlapci:

J. Csampai, Š. Mareš, M. Meisner, T. Mikula, O. Novák, V. Skokan, M. Tomeš, J. Tošovský