Florbalové nadšení a úspěchy pokračují

Spanilou jízdou za dalším úspěchem ve florbalu by se dala označit cesta našich děvčat ve školním roce 2023/2024. Turnajová vítězství nejen v poháru Subterra, ale i v turnajích AŠSK středních škol v Trutnově, vítězství v kvalifikaci na Republikové finále v Hostinném a nakonec i skvělé 3. místo v Republikovém finále, které se konalo 16.-17. 5. ve sportovní hale areálu VUT Brno, potvrdily kvalitu našeho reprezentačního družstva. Do finále turnaje nastoupila naše děvčata s obrovskou energií a chutí podat co nejlepší výkon. Šest nejlepších družstev středních škol z celé republiky chtělo dokázat, že právě jejich sestava je ta nejlepší. A také to tak opravdu bylo. V naší skupině jsme se nejprve střetly s družstvy Gymnázia Brno tř. kpt. Jaroše a Slovanského gymnázia Olomouc. Po velkých „bitvách“ jsme vyhrály naši skupinu a postoupily do semifinále, kde nám bylo soupeřem družstvo Gymnázia Brno Elgartova. Finále jsme měly téměř na dosah, ale 9 sekund před koncem „zhatil“ naše vítězství vyrovnávací gól našich soupeřek. Smůla vše podtrhla při nájezdech, které jsme prohrály o jeden vstřelený gól. Nadšení a bojovnost však naše děvčata neopustily, a tak v rozhodujícím zápase o 3. místo porazila soupeřky z Olomouce. I přes malé zklamání ze semifinále byla radost veliká, neboť tak těžké zápasy s vyrovnanými celky děvčata už dlouho neodehrála.

Náš kvalitní florbalový tým dokázal po mnoho let reprezentovat naši školu ve florbalu na nejvyšší úrovni, a za to jim patří veliké uznání a dík. Základem těchto skvělých výsledků nejen v letošním roce, ale i v letech předchozích byly výborná týmová atmosféra, stabilní výkony opor týmu a celková touha po vítězství. To vše nakonec vedlo k zisku všech úžasných vítězství jedněch z nejlepších středoškolských florbalistek ČR. Za celé Gymnázium Trutnov nezbývá než jen smeknout pomyslný klobouk a zvolat: „Holky, děkujeme!!!“

Konečné pořadí:

1. Gymnázium Praha Arabská

2. Gymnázium Brno Elgartova

3. Gymnázium Trutnov

Sestava družstva:

Radka Korbelářová, Simona Korbelářová, Michaela Drtinová, Natálie Šimůnková, Tereza Hojná, Petra Jorová, Eliška Zuzánková, Anna Chlebová, Tereza Samková, Dorota Vojtěchová, Veronika Žďárská, Hana Soukupová, Eva Krákorová, Nela Kluhová, Karolína Řeháková

Mgr. Zdeněk Honzera

učitel Tv