Přednáška amerického profesora na Gymnáziu v Trutnově

V úterý 9. ledna jsme měli tu čest přivítat na našem gymnáziu profesora historie Hugha Agnewa z washingtonské univerzity The George Washington University v USA. Hugh Agnew je zapojen do Fulbrightova programu stejně jako náš asistent Ben Levin a v tomto školním roce působí na Univerzitě Palackého v Olomouci. Hugh Agnew přijal Benovo pozvání do Trutnova a společně jsme zorganizovali přednášku pro studenty vyšších ročníků na téma „Cultural Lenses and International Affairs: The U.S. Looks at the World (Especially Czechs)“.

Přednáška o mezinárodních a americko-českých vztazích v historickém kontextu byla přínosem nejen pro naše studenty, ale i pro všechny vyučující, kteří měli možnost se s panem profesorem a jeho ženou potkat. Velké poděkování za nápad uskutečnit tuto akci patří Benovi Levinovi a všem vyučujícím, kteří se na uspořádání přednášky podíleli.

Mgr. Jana Nosková

Vyučuji anglický jazyk ve třídách 3.X, 4. X, 7.X, 1.A, 3.A a 4.A a francouzský jazyk ve třídách 2.A a 2.B.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ANGLICKÝ JAZYK