Exkurze Foxconn

Na začátku listopadu byli zájemci na zájezdu do kutnohorské pobočky a partnerské firmy HPE Foxconn. Zúčastnění měli možnost vidět samotnou halu, ve které se testují servery HPE pro soukromé zakázky. Hala byla bohužel téměř prázdná z důvodu auditu. Žáci měli možnost vidět super počítač, který obsahoval přes 200 procesorů a zabýval značnou část místnosti, ve které jsme stáli. Po celou dobu exkurze nás továrnou prováděli dva zaměstnanci HPE, kteří byli velmi vstřícní a milí, a také byli schopni odpovědět na všechny naše neúprosné dotazy. Všem zúčastněným žákům se tato obohacující exkurze moc líbila, a celý výlet si moc užili.

Vladislav Rogozov, Matěj Škoda

Foxconn je nadnárodní korporace s hlavním sídlem na Tchaj-wanu. V České republice má továrny v Pardubicích a Kutné Hoře. Foxconn je celosvětově největším výrobcem elektroniky a počítačových součástek a druhý největší exportér v ČR.