Malé gymnázium v Matematické olympiádě

V prostorách našeho gymnázia se 12. dubna konalo okresní kolo Matematické olympiády kategorií Z6, Z7 a Z8. Ve všech zmíněných kategoriích jsme měli zástupce z řad našich studentů. Soutěžící každé kategorie měli zadané tři úlohy, které měli vyřešit během dvou hodin čistého času. Nesměli však zapomenout řádně okomentovat postup, jenž byl rovněž hodnocen.

kategorii Z6 reprezentoval naši školu Daniel Prokeš (1.X). Dan skončil jako úspěšný řešitel. Zároveň Danovi gratulujeme ke krásnému umístění v první desítce soutěžících.

Kategorie Z7 se účastnilo hned pět našich studentů, Ester Brodská, Anežka Plšková, Nguyen Ha Vy, Jan Krtil a Tran Quoc Anh (všichni 2. X). Hned čtyři naši studenti se stali úspěšnými řešiteli a probojovali se mezi deset nejúspěšnějších. Esterce pak chyběl k umístění v první desítce jediný bod. Anežka dokonce získala plný počet bodů a umístila se na sdíleném prvním místě. Dalšího úspěchu dosáhla Alenka Nguyen, kdy se ztrátou jednoho bodu na vítěze obsadila sdílené čtvrté místo.

Za kategorii Z8 jsme měli dva reprezentanty ze 3. X, jmenovitě Filipa Kvášovského a Adama Korbela. Oba chlapci získali plný počet bodů a umístili se tak na krásném sdíleném prvním až pátém místě.

Všem soutěžícím gratulujeme ke krásným výsledkům. Ve všech zmíněných kategoriích je okresní kolo nejvyšším organizovaným kolem a není možné postoupit dál. Přesto všem studentům s radostí děkuji za pilnou přípravu a čas věnovaný vypracování soutěžních úloh. Těšíme se na další účast soutěžících v matematických soutěžích a přejeme jim mnoho budoucích úspěchů.

Petra Vojtěchová

Studenti kvarty (kategorie Z9) poměřili své matematické dovednosti už 25.1. Všichni tři naši účastníci byli úspěšnými řešiteli a postoupili do krajského kola. Nejvíce se dařilo Lucce Trochové, ta získala v okresním kole plný počet bodů a vyhrála, druhý byl Kuba Fílípek se ztrátou jediného bodu, Eliška Machová pak obsadila 4.-5. místo.

Krajské kolo proběhlo 28.3. na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové. Kuba Filípek se z našich studentů s řešením čtyř úloh popasoval nejlépe, ztratil jediný bod, bohužel tento jediný bod ho posunul až na 6.-8. místo. Lucka Trochová s 20 body z 24 možných byla 14. Ani Eliška Machová se úloh nezalekla a se sedmnácti body skončila 20. Všichni tři se stali úspěšnými řešiteli.

Přejeme další úspěchy v dalších soutěžích!

Ivana Červená

Přejeme další úspěchy v dalších soutěžích!

Ivana Červená