Návštěva studentů z partnerské školy

V září minulého roku se zúčastnilo 22 studentů našeho gymnázia výměnného zájezdu do partnerské školy v Jeveru .

V týdnu 15. – 21. 4. 2023 přijeli studenti tamního gymnázia k nám do Trutnova. Přestože začínající jaro nám nenabízelo teplé počasí, podařilo se připravit zajímavý a podle prvních ohlasů i úspěšný program.

Po neděli strávené v rodinách a jejich programu byl první den společného setkání  vyplněn  prací na výtvarném projektu, prohlídkou školy i města. V dalších dnech pak výlet do Prahy a prohlídka historického centra, návštěva harrachovských skláren a procházka k Mumlavskému vodopádu. Koncem týdne ukázalo počasí svoji příjemnější tvář, a tak se vydařil i přechod Černé hory z Janských Lázní do Pece pod Sněžkou. Posledním společným bodem programu v pátek byla návštěva „Ádru“ a bowling v Olympu.

Velká pochvala patří našim studentům, kteří se s velkým nasazením postarali o doplňkový program v podvečerních hodinách, kdy nabídli svým přátelům další zajímavé aktivity.

Doufáme, že si němečtí gymnazisté odvezli hezké zážitky a vzpomínky na týden v Trutnově.

Eva Hejnová, Petra Rozehnalová

Mgr. Zuzana Mládková

Vyučuji německý jazyk ve třídách 3.X, 4.X, 7.X, 8.X, 3.A,B a 2.A,B. Dějepis vyučuji ve třídě 3.X, kde jsem také třídní učitelkou.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE NĚMECKÝ JAZYK