Le francais en s´amusant

V úterý 21.3. se na pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové konaly tradiční Pedagogické dny. Studenti francouzštiny ze 4.X a 2.AB našeho gymnázia se na tuto akci vydali, aby se zúčastnili programu, který pro ně vymysleli budoucí učitelé a učitelky.

Po uvítání a krátké prezentaci programu se studenti rozdělili do menších skupin, kde měli možnost plnit různé aktivity. Některé úkoly byly zaměřené na poslech a porozumění, jiné zahrnovaly komunikaci a konverzaci v cizím jazyce. Studenti si mohli vyzkoušet například hry a kvízy, kde museli odpovídat na otázky ve francouzštině.

Zábavné aktivity byly založeny na interaktivním a hravém přístupu ke studiu jazyka. Studenti měli možnost zlepšit své znalosti a naučit se nové věci, aniž by se cítili přetížení nebo unavení. Díky této interaktivní metodě byla atmosféra celé akce velmi příjemná a zábavná.

Fotky si prohlédněte v galerii.

Zde jsou reakce některých studentů na tuto akci:

Anička: „ Akci můžu doporučit dalším ročníkům.“

Adéla: „ Úkoly byly zábavné a zajímavé, ale občas mi vadila vyšší úroveň francouzštiny, ne všemu jsem rozuměla.“

Julča: Dávám 10 z 10, užila jsem si tuto akci, úkoly byly pěkně vybrány.“

Anonym: „ Bylo to super, akci bych si zopakovala, palačinky byly výborné“.

Natálie: „ Líbila se mi fajn atmosféra, zorganizovala bych to i příští roky, dávám 11/10.“

Lucka: „ Občas jsme nerozuměli, bylo to příliš těžké a některá stanoviště zabrala moc času, ale získali jsme nové znalosti o Francii, a bylo to zábavné.“

Karel: „ Skvěla atmosféra a nápaditost úkolů.“

Anonym: „Zajímavé, některé aktivity jsme nemohli splnit, protože nám chyběla slovíčka, ale naučili jsme se něco nového."

Anonym: Často jsem některým slovům nerozuměl, ale z toho, co jsem rozuměl, jsem slovo vždy vyvodil.“

Anonym: „Dozvěděl jsem se nové informace, úroveň byla přiměřená,“

Anonym: „Exkurze se mi líbila, byla pěkně připravená, bonusem byly palačinky. Studenti na stanovištích pomáhali a překládali nám, pokud jsme nerozuměli.“

Anonym: „ Ráda jsem si procvičila své znalosti a zjistila jsem, že i když jsem něčemu nerozuměla, tak se mi dařilo dobře úkoly plnit.“