Krajský přebor škol v šachu

Krajský přebor šachových družstev škol se konal v úterý 21. března 2023 v Třebechovicích pod Orebem. Po covidové přestávce se prostředí sokolovny, ve které se hrálo, změnilo k lepšímu a organizátorům lze jen poděkovat za velikou péči a perfektní organizaci, kdy nic neskřípalo a nebyl žádný časový skluz.

Gymnázium Trutnov mělo dvě želízka v ohni – z okresního přeboru postoupilo družstvo v kategorii B (nižší gymnázium) a v kategorii C (vyšší gymnázium). Konkurence byla veliká. Všechny školy měly na soupisce alespoň jednoho profesionálního šachistu a bylo těžké poměřovat síly při poměrně malé časové dotaci na partii. Nakonec všichni hráči dosáhli na vítězné body a umístili se uprostřed tabulky.

V soutěži B se družstvo ve složení Matyáš Diviš, Adam Korbel, Lukáš Netík, Jakub Kotyk a Jindra Ježek umístilo na pátém místě.

V soutěži C se družstvo ve složení Ondra Adamec, Tonda Kotvalt, Matyáš Rozínek, Jeroným Diviš a Theodor Manych umístilo na šestém místě.

Naši borci to měli, zejména na prvních šachovnicích velmi těžké, ale všichni si dlouhý turnaj užili.

Jako bývalá šachistka jsem s nadšením zaznamenala vysokou účast dobře hrajících slečen (v tomto ohledu se do budoucna musíme zlepšit).

A pocity našich studentů?

„Super atmosféra a veliká legrace s klukama. Málo času a silní soupeři.“ (O. A.)

„Dostal jsem klepec od dvou holek, musím se polepšit.“ (A. K.)

„Užil jsem si to.“ (L. N.)

„Nepřečetl jsem si pořádně pokyny a neměl jsem přezůvky!“ (J. D., M. R. a A.K.)

Za vzornou reprezentaci a chování (chváleno i průvodčími ve vlaku) děkuje

Jana Mašková, vedoucí obou družstev

Mgr. Jana Mašková

My students give me energy (usually). I learn something new from them almost every day.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA