Soutěž v německém jazyce - školní kola

Dne 2. 2. 2023 se ve školním kole soutěže v německém jazyce utkali studenti mladší soutěžní kategorie, tedy kvartáni. Výkony všech soutěžících byly velmi vyrovnané a o dvou postupujících do okresního kola rozhodovala spíše nervozita či štěstí při losování konverzačních témat. Reprezentovat nás 14. března budou Barbora Spíchalová a Nikola Jaklová.

O dva týdny později 13. 2. 2023 se konalo školní kolo pro starší studenty. Jedná se o studenty 1. až 3. ročníků čtyřletého gymnázia a odpovídajících tříd osmiletého gymnázia. Soutěže se zúčastnilo 11 studentů. Všichni studenti podali velmi pěkné výkony, ale do okresního kola mohou postoupit pouze dva. V okresním kole, které proběhne 15. března, nás budou reprezentovat Martin Fiala ze třídy 2.A a Hanka Jorová ze třídy 7.X.

Děvčatům a Martinovi přejeme hodně štěstí. Děkujeme všem za skvělé výkony.

Soutěž  v německém jazyce

Kategorie II. B – pro žáky tercií a kvart osmiletých gymnázií

školní kolo –  2. února 2023

1. místo Nikola Jaklová a Barbora Spíchalová  (4.X)

3. místo Zuzana Vařáková (4.X)

Kategorie III. A  - pro studenty 1. až 3. tříd čtyřletého gymnázia a odpovídajících tříd osmiletého gymnázia

školní kolo -  13. února 2023

1. místo Martin Fiala  (2.A)

2. místo Hana Jorová  (7.X)

3. místo Hana Kneifelová  (2.A)

Mgr. Zuzana Mládková

Vyučuji německý jazyk ve třídách 3.X, 4.X, 7.X, 8.X, 3.A,B a 2.A,B. Dějepis vyučuji ve třídě 3.X, kde jsem také třídní učitelkou.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE NĚMECKÝ JAZYK