Olympiade de la langue francaise

V úterý 24.1. se na našem gymnáziu konal souboj nadšených francouzštinářů, kteří si poměřili své síly během školního kola olympiády ve francouzském jazyce. Účast byla bohatá, na zahájení dorazilo 30 adeptů na vítězství. Studenti se nejdříve utkali v disciplíně porozumění mluvenému slovu a poté, co komise ve složení učitelek L. Mádlové a K. Václavíkové z jejich výsledků vybrala pro každou kategorii minimálně 5 finalistů, poměřili své síly v ústním projevu. Všichni bojovali statečně a je pravda, že připravili svým učitelkám nejen hezké chvíle při rozhovorech, ale také těžké rozhodování při vybírání těch nejlepších. Na stupních vítězů se ocitli s minimálními rozdíly v bodování tito studenti: V kategorii A1 na třetím místě Alžběta Vaisová, na druhém místě Anna Viková a do kraje pojede z prvního místa Jakub Filípek. V kategorii B1 se na třetím místě umístil Petr Javůrek, na druhém Jáchym Svoboda a reprezentovat naši školu bude Jáchym Petr. A v kategorii B2 získala třetí místo Markéta Vrábelová, druhé Anna Marie Boušková a své síly se studenty v krajském kole poměří Natálie Karlecová.

Všem studentům děkujeme a těšíme se na jejich další pokroky a úspěchy! Grand MERCI pour votre participation!

Karolina Václavíková