Ekologická olympiáda 2022

Pod záštitou Ministerstva životního prostředí proběhlo 2. – 3. listopadu 2022 krajské kolo EKOLOGICKÉ OLYMPIÁDY, tentokrát v Ekocentru A Rocha v Dobrém u Dobrušky.

Do svého týmu si Honza Materna z oktávy vybral dva kvintány: Zuzanu Závodnou a Tadeáše Kašpara. A dařilo se jim skvěle – obsadili 4. místo, které je v silné konkurenci vůbec nemrzelo. Nejprve zvládli vědomostní test a velmi svérázné poznávání přírodnin. Ze všech týmů nejlépe obhájili vstupní úkol, ve kterém navrhli managment ochrany vybraného území – okolí vápencového lomu v Černém Dole. Poslední praktický úkol Ekoolympiády sklidil u všech týmů asi největší úspěch. Do rukou vzali rýče, motyky, kladiva, zahradnické nůžky a v okolí Ekocentra vybudovali ptačníky, hmyzí domečky, plazníky nebo broukoviště.

Tak zase příští rok a děkujeme!

Mgr. Dana Skokanová

ve školním roce 2023/ 2024 vyučuji biologii, volitelnou biologii, biochemický seminář a pracuji jako výchovná poradkyně

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE BIOLOGIE