Studenti nižšího gymnázia se zapojili do florbalových soutěží

TrutnovV minulém týdnu se na ZŠ R. Frimla v Trutnově uskutečnila okrsková kola ve florbale ve dvou kategoriích chlapců odpovídající třídám vyššího stupně ZŠ a příslušných tříd víceletých gymnázií.

Kategorie IV. CH

K prvnímu turnaji, do kterého se zapojilo neuvěřitelných 11 škol, nastoupila naše reprezentace složená ze studentů kvarty a tercie. Soutěž byla postupová a do okresního kola mohly postoupit pouze dva týmy. Základ našeho výběru tvořili studenti kvarty, kteří byli doplněni hráči z tercie. Jednotlivá utkání byla náročná, naši reprezentanti bojovali, ale z turnaje bohužel vypadli ve čtvrtfinále, když prohráli se ZŠ Žacléř (konečným vítězem turnaje) 0:2. Podrobnější údaje o průběhu turnaje naleznete v přiložených souborech.

Gymnázium Trutnov reprezentovali: Adam Cizner (4. X), Karel Čapek (4. X), Matyáš Diviš (4. X), Jakub Filípek (4. X), David Králík (4. X), Ondřej Matějec (4. X), Jonáš Mečíř (4. X), Ondřej Souček (4. X), Filip Hlaváček (3. X), Jakub Kotyk (3. X), Matouš Šindler (3. X)

Kategorie III. CH

Druhý den se do soutěže zapojili naši mladší reprezentanti (sekunda a prima). V tomto případě se turnaje zúčastnilo pouze 9 týmů a postupový klíč byl stejný (pouze účast ve finále zajišťovala postup). Naši hráči procházeli celým turnajem skvělým způsobem a do vytouženého finále se bez zaváhání dostali. V něm bohužel nešťastně prohráli 1:2 se ZŠ V Domcích Trutnov. Postup do okresního kola je však úžasným a naprosto nečekaným výsledkem. Okresní kolo se uskuteční 21. 10. 2022 opět ve sportovní hale ZŠ R. Frimla v Trutnově, a pokud hráči nastoupí v kompletní sestavě, tak mohou příjemně překvapit.

Gymnázium Trutnov reprezentovali: Jan Krtil (2. X), Jaromír Missberger (2. X), David Němeček (2. X), Jakub Novák (2. X), Vojtěch Souček (2. X), Tran Quoc Anh (2. X), Tomáš Vágner (2. X), Jan Max Příhoda (1. X)

Karel Urban, vedoucí družstev

PŘILOŽENÉ SOUBORY

Název Popis Stažení