Pedagogické dny

Pedagogická fakulta UHK pořádá každoročně pedagogické dny pro studenty středních i základních škol regionu. Po dvouleté covidové přestávce jsme se na ně 22.  března vypravili se skupinami francouzštinářů z 5X a 2AB. Naším cílem byla samozřejmě katedra francouzského jazyka, kde pro nás profesorky, ale i studenti university, budoucí učitelé francouzštiny, připravili jazykové hry a aktivity. A zde jsou některé z postřehů z návštěvy, jak je zaznamenali naši studenti:

Program byl dobře vymyšlený, i když nám chvilku trvalo, než jsme se otrkali.“

„Líbila se mi ochota profesorek, které nám vše vysvětlily, když viděly, že nerozumíme.“

„Skvělé a zábavné aktivity s příjemnou paní lektorkou v nádherném prostředí univerzity s ještě lepší horkou čokoládou.“

„Hry byly celkem snadné, a i z jejich popisu jsem pochopila, o čem jsou.“

„Zajímavá byla i stanoviště, která připravili studenti univerzity.“

„Jsem ráda, že jsme se měli možnost seznámit s některými studenty 2 AB.“

„Nejzábavnější byly jazykolamy, které daly mé výslovnosti dost zabrat.“

„Naučila jsem se nová slovíčka, ale docela mi vadilo, jak si nás neustále fotili.“

„Aktivity byly díky bohu ne moc těžké, takže se zvládli zapojit i studenti, kterým francouzština zas tak nejde.“

„Budoucí učitelé si pro nás připravili program, ve které jsme mohli zlepšit své francouzské dovednosti. Procvičování probíhalo zajímavým způsobem ve skupinách“

„Program vytvořený studenty se mi moc líbil, jen je škoda, že jsme na jednotlivá stanoviště museli čekat.“

„Nejvíce mě bavily jazykolamy a aktivity, které vytvářeli sami studenti.“

„Dělali jsem různé pohybové aktivity ve skupině. Změnila bych jen prostor, kde se workshop odehrával, místnost byla pro takovou účast příliš malá.“

„Program byl velice zajímavý, více mě bavila část s lektorkou, protože byla akčnější a všichni jsme se mohli zapojit, i když ne vždy jsme všemu rozuměli.“

fotogalerie: