Okresní kolo 44. ročníku SOČ

Na VOŠZ, SZŠ a OA v Trutnově se 17. 3. 2022 uskutečnilo tradiční Okresní kolo SOČ (Středoškolská odborná činnost). Po dvou letech opět prezenční formou. Na okresní přehlídce se odprezentovalo celkem osm prací studentů ze čtyř škol našeho okresu a soutěžilo se v sedmi kategoriích. Pro postup do kola krajského nebylo rozhodující zvítězit v dané kategorii, ale soutěžící svým vystoupením museli přesvědčit porotu, aby jejich práce byla také doporučena k postupu.

V tomto školním roce Gymnázium Trutnov reprezentoval pouze jeden zástupce. Tomáš Haufer, student 8. X soutěžil v kategorii Historie s prací „Vývoj daňové soustavy na území dnešní České republiky od roku 1918“. Jeho práce splnila veškeré formální i odborné požadavky a v průběhu obhajoby přesvědčil porotu o svých znalostech, když především v závěru velmi zasvěceně reagoval na položené dotazy.

Tomáš Haufer zvítězil a postoupil do krajského kola, které se uskuteční 10. května 2022 v Hradci Králové.

K vítězství blahopřeji, přeji úspěch v kole krajském a děkuji za příkladnou reprezentaci školy.

Karel Urban, garant školního kola SOČ.

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy ve třídě: 3. X - chlapci

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE DĚJEPIS