Pomoc Ukrajině

Milí studenti, absolventi, rodiče, přátelé trutnovského gymnázia,

autobus společnosti TAD (Trutnovská autobusová doprava), se kterou často a rádi spolupracujeme, se v sobotu brzy ráno vydal do oblasti hraničního přechodu Ubľa - Malyi Bereznyi mezi Slovenskem a Ukrajinou, aby odtud přepravil do bezpečí matky s dětmi, které se přesouvají z Ukrajiny do klidnějších oblastí. Autobus s sebou na místo přivezl i nějakou materiální pomoc (doplňovala se i cestou). Podle aktuálních zpráv přímo z místa je momentálně potřebné materiální pomoci dostatečná zásoba. Se společností TAD jsme v kontaktu, a pokud na ukrajinsko-slovenskou hranici pojedou další autobusy (je to v jednání), určitě budeme chtít pomoci a materiál, který bude akutně potřeba dodat, zkusíme zajistit rychlou sbírkou ve škole. Tak buďte připraveni.

Pokud nechcete na nic čekat a chcete pomoci Ukrajině hned, momentálně se jako efektivní jeví finanční podpora přes některou z humanitárních organizací nebo přímo přes Velvyslanectví Ukrajiny v ČR (přesná informace zde).