ŠKOLNÍ KOLO KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE V ANGLICKÉM JAZYCE

ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKÉM JAZYCE

Letošní školní rok nebyl pro pořádání konverzační soutěže v anglickém jazyce vůbec jednoduchý. Třídy byly totiž postihovány karanténami v souvislosti s Covidem -19 a tudíž hrozilo, že v jednotlivých kategoriích nebude mít kdo soutěžit. Nakonec to i přes několik odkladů termínů přece jen klaplo.

Školní kolo Olympiády v anglickém jazyce na našem gymnáziu proběhlo pro studenty primy a sekundy v úterý 18.2. (písemná část) a v pátek 21.2. (ústní část), pro studenty prvních až třetích ročníků a tomu odpovídajících tříd osmiletého gymnázia ve čtvrtek 27.2. a jako poslední se utkali studenti tercie a kvarty ve středu 9.2.2022.

Děkujeme všem studentkám a studentům za účast v soutěži, v níž osvědčili velmi kvalitní úroveň znalostí a výborné konverzační schopnosti. Moc nás těší, že je mezi našimi studenty tolik nadšených a zdatných angličtinářů!  Ty nejlepší výkony však byly velice vyrovnané, takže to poroty v jednotlivých kategoriích   opravdu neměly snadné. Nakonec dle svého nejlepšího vědomí a svědomí poslaly na stupně vítězů a do dalšího klání tyto studenty:

I B      1. místo         Oliver Plecháč, 2. X          postup do okresního kola

2. místo          Kateřina Čapková, 1. X    postup do okresního kola

3. místo          Hana Kotroušová, 2. X

II B     1. místo         Kvido Krutiš, 4. X          postup do okresního kola

2. místo          Matyáš Diviš, 3.X             postup do okresního kola

3. místo          Klára Kasperová, 4.X

III A    1. místo         Antonín Schmied, 7. X         postup do okresního kola

2. místo          Anna Červíčková, 5. X

3. místo          Václav Kadaník, 7. X

Všem výhercům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v okresním i krajském kole!

fotky naleznete v galerii

Mgr. Zuzana Vařáková

Jsem třídní učitelkou 2.X, kde vyučuji Aj a Ov. Dále vyučuji anglický jazyk ve třídách 5.X, 6.X, 1.B a 4.B. Ve třídě 4.X vyučuji Ov. Vedu předmětovou komisi Aj.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ANGLICKÝ JAZYK