Podzimní biologické exkurze

V září a ještě v listopadu vyjeli studenti volitelné biologie třetího a maturitního ročníku na exkurze s botanickým a geologickým zaměřením. Cílem se staly expozice ve sklenících botanické zahrady v Liberci, kde jsme obdivovali rozkvetlou viktorii královskou, barevnost orchidejí, masožravé rostliny, dokonalost kaktusů, ale i zapomenuté pokojovky našich babiček. Naši pozornost upoutala i akvária a terária s exotickými živočichy.

Maturanti si pak za krásného počasí prošli Riegrovu stezku u Semil, která je ukázkovou venkovní učebnicí geologie a historie ochrany přírody v ČR. Naučná stezka vede romantickým údolím a skalnatým kaňonem Galerie Jizery. Studenti třetího ročníku naopak zamířili do Bozkova, do ojedinělých dolomitových jeskyní.

Oba výjezdy splnily svůj cíl: možnost porovnat si vědomosti ze školních lavic přímo s realitou v přírodě.

Mgr. Dana Skokanová

ve školním roce 2023/ 2024 vyučuji biologii, volitelnou biologii, biochemický seminář a pracuji jako výchovná poradkyně

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE BIOLOGIE