Fokus Václava Moravce

Dne 22. 6. 2021 se skupina 29 studentů trutnovského gymnázia vydala na natáčení živého přenosu Fokusu Václava Moravce do Toulcova dvora v pražské Hostivaři.

Na školní akci se účastníci shromáždili v 12:45 u hlavního vchodu Gymnázia Trutnov, odkud se odebrali na parkoviště u vlakového nádraží.

Následně nastoupili studenti do připraveného autobusu a odjeli do hlavního města Prahy.

Na místě se skupina zájemců z řad studentů vypravila na ukázku Hostivařské přehrady.

V 18:30 se účastníci setkali v areálu Toulcova dvora. Vzhledem k meteorologickým podmínkám se natáčení uskutečnilo ve vnitřním prostředí v budově bývalé konírny. Chvíli před 20. hodinou se všichni pozvaní žáci usadili na připravená místa ve studiu.

Začátek přímého přenosu byl napínavý a všichni jej vyhlíželi s nedočkavostí, ale také s nadšením.

Studenti z našeho gymnázia měli možnost klást dotaz v 1., 3. a posléze v závěrečné části pořadu.

Zajímalo je, jakým způsobem a komu svěřovali žáci a studenti během pandemie své pocity a emoce, na které ročníky dopadla negativa online vzdělávání nejvíce a jak se změnil pohled veřejnosti na české vzdělávání během krize.

Po skončení Fokusu Václava Moravce odvezl autobus účastníky akce zpět do Trutnova, kam se gymnazisté dostali okolo jedné hodiny ranní.

Studentům se zájezd líbil, je vždy skvělou zkušeností podívat se na věci, z nichž obvykle vídáme pouze konečný výsledek.

Pavel Wagenknecht, 3. A

Fokus VM - Generace covidiálů