Odešla Jana Rusnáková

Jana Rusnáková (15. 11. 1943 – 12. 2. 2021)

V pondělí večer jsme se dozvěděli smutnou zprávu, že nás opustila dlouholetá kolegyně paní Jana Rusnáková. Na gymnáziu v Trutnově učila dlouhých 31 let český a ruský jazyk a byla třídní učitelkou mnoha studentů. Do penze odešla v roce 1998, ale nadále aktivně udržovala kontakty se školou i kolegy.

Na zesnulou Janu Rusnákovou zavzpomínala její tehdejší kolegyně paní Helena Jirkovská:

Odešla Jana Rusnáková.

S úctou a láskou na ni vzpomínají její žáci, kolegové, kamarádi.

Byla výbornou kantorkou s velkým rozhledem ve svých oborech.

Dokázala znalosti nejen svým žákům předat, ale být jim vždy dobrou a trpělivou rádkyní nejen ve věcech školních.

Jana byla i výbornou kolegyní, vždy ochotná nezištně pomoci i poradit, a tak měla mezi kolegy řadu kamarádů.

Ačkoliv jejími obory byly čeština a ruština, bavila ji i matematika a ráda s přehledem řešila i obtížné matematické příklady a záhady. Poradila si i s technickými věcmi, často pomáhala i v dílně svému manželovi.

Její největší prioritou byla její rodina – dcery, vnoučata a v poslední době i tři pravnoučata.

Prožívala s nimi všechno dobré i zlé a rodina jí to oplácela. Dlouhá léta statečně bojovala s vážnou nemocí, ale nikdy neztrácela optimismus. Vždy měla vůli vše překonat, radovat se ze života a ještě dodávat odvahu a naději svému okolí.

Jano, budeš nám chybět.

Mgr. Petra Tichá

Pracuji jako zástupkyně ředitele. Učím německý jazyk ve třídách 1.A a 1.B, 4.A a 4.B a dále německou konverzaci v maturitním ročníku.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE VEDENÍ