Sportovní liga středních škol ve volejbale zahájena okresním kolem

V úterý 5. 11. se v hale Gymnázia Trutnov uskutečnilo okresní kolo středních škol ve volejbale. V kategorii chlapců se o titul utkaly čtyři týmy. Studenti GTU nejdříve porazili SŠIS ze Dvora Králové a poté i tým SZŠ a OA Trutnov. O celkovém vítězi turnaje se pak rozhodlo až v poslední utkání mezi Gymnáziem Trutnov a Gymnáziem Dvůr Králové nad Labem. Po vyrovnaném a dramatickém průběhu nakonec v koncovkách obou setů byli úspěšnější hráči ze Dvora. Naši borci ale určitě druhým místem nezklamali. Školu reprezentovali Štěpán Tomáš, Adam Lev, Zdeněk Holman, Matyáš Rolenec, David Korbel, David Gnol, Adam Štěpánský a  Matěj Břeň.

Ještě lepší výsledek vybojovaly dívky Gymnázia Trutnov. V pětičlenné skupině nepoznaly hořkost porážky a zaslouženě postoupily do krajského kola, které se bude konat 27. 11. 2019 v Nové Pace. Přebornice okresu hrály ve složení Andrea Kučerová, Tereza Sauerová, Nikola Ježková, Kristýna Vašáková, Viktorie Kosová, Kateřina Rýznarová, Nikola Wietková, Anna Huynhová a Erika Javůrková.

Konečné pořadí – kat. V. CH
1. Gymnázium Dvůr Králové nad Labem, 2. Gymnázium Trutnov, 3. VOŠZ, SZŠ a OA Trutnov, SŠIS Dvůr Králové nad Labem

Konečné pořadí – kat. V. D
1. Gymnázium Trutnov, 2. VOŠZ, SZŠ a OA Trutnov, 3. Gymnázium Dvůr Králové nad Labem, 4. Krkonošské gymnázium a SOŠ, 5. SŠIS Dvůr Králové nad Labem