Gymnázium Trutnov má vítěze celostátní přehlídky SOČ

Vynikajícího úspěchu na celostátní přehlídce SOČ, která se uskutečnila 15. – 16. 6. 2019 v Opavě, dosáhl student septimy našeho gymnázia Jan Rus, když v konkurenci patnácti prací vybojoval první místo. Již na okresním a krajském kole předvedl, že jeho práce má vysokou odbornou úroveň, navíc vždy dokázal při obhajobě osobitým způsobem zaujmout porotu i všechny přítomné a přesvědčit o mimořádných znalostech a přehledu v dané problematice.

Jan Rus soutěžil v oboru 15 Teorie kultury, umění a umělecké tvorby. Jeho práce měla název Byl z rodu dobrého: Alfred Tennyson a jeho dílo v české kultuře 1855 – 1894. Součástí ocenění za první místo byly následující ceny:
Zvláštní cena: Návrh do soutěže o cenu České hlavičky – Merkur „Člověk a společnost“
Cena CZ.NIC (1500 Kč)
Cena MŠMT (kniha)
Cena statutárního města Opavy pro 1. místo
Cena rektora Slezské univerzity v Opavě
Cena doc. Ing. Pavla Tuleji, Ph.D. za 1. místo v oboru (věcná cena v hodnotě 1500 Kč)
Cena děkanky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě
Cena Slezské univerzity v Opavě, prof. PhDr. Ireny Korbelářové, Dr. (5000 Kč za 1. místo)

Janu Rusovi blahopřeji k vítězství a současně děkuji za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia.

Karel Urban, garant školního kola SOČ

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy ve třídě: 3. X - chlapci

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE SPOLEČENSKÉ VĚDY